Adres:

Kocatepe Mahallesi Kızılırmak Sok. No:60 Kızılay, Çankaya

Net Call Center

Net Call Center müşterilerine sadece çağrı merkezi çözümleri üreten bir firma olarak; başta dış kaynak kullanım hizmetleri olmak üzere, çağrı merkezi eğitimleri, çağrı merkezi kurulumu, danışmanlık faaliyetleri gibi operasyon ve destek çözümleri sunmaktadır. Bununla birlikte katma değerli hizmetlerin yanı sıra Dış aramalar, Tele-Satış, Tele-Ödeme, Sesli yanıt, E-posta hizmetleri, Veri giriş ve güncellemeleri, Şikayet ve müşteri memnuniyet yönetimi gibi hizmetleri de müşterileriyle paylaşmaktadır.

Açm, Procat Danışmanlığında Emin Adımlarla İlerliyor

Procat’tan A’dan Z’ye komple danışmanlık hizmeti alan Anadolu Çağrı Merkezi, Call Center Hotel ile yatırım maliyetlerini minimize etmeyi başardı.

Başarı hikayesini okumak için tıklayınız

Net Call Center, Hızlı Büyümesini Procat Ve Call Center Hotel Hizmetleri İle Sürdürüyor

Net Call Center, hızlı büyümesini Procat danışmanlığında ve Call Center Hotel hizmetleri ile sürdürüyor.
Çağrı merkezi sektörünün genç oyuncularından Net Call Center, Procat’ten aldığı danışmanlığın yanı sıra Call Center Hotel hizmetiyle hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Ankara operasyonunu büyüten ve Call Center Hotel uygulamasıyla İstanbul’da da faaliyete geçen Net Call Center, hızlı büyümesi sırasında yatırım maliyetlerini minimize ederken, verimlilik ve esnekliği en üst seviyeye çıkarmayı başardı.
Çağrı merkezi sektörünün lider şirketlerinden biri olmak hedefiyle 2008 yılında Ankara’da kurulan Net Call Center, Procat ile yaptığı stratejik iş ortaklığının yanı sıra yararlandığı Call Center Hotel hizmetleri sayesinde, teknolojik altyapısını yeniledi ve yatırım maliyetlerini minimize ederek Ankara ve İstanbul olmak üzere iki lokasyonda toplam 460 koltuk kapasitesine ulaştı.
Telekomünikasyon ve elektrik enerjisi sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlere odaklanan Net Call Center, öncelikle Ankara operasyonunu büyütmek için Procat’in teknolojik altyapı ve proje danışmanlığı konularındaki uzmanlığından yararlandı. Procat ilk etapta belirlenen strateji kapsamında, Ankara merkezli dış kaynak çağrı merkezi konumunu genişletmek isteyen Net Call Center’ın teknolojik altyapısını iyileştirdi. Bu sayede operasyonel verimlilikte önemli oranda artış yakalandı. Procat, sonraki aşamada da desteğini sürdürdü ve süreçlerin iyileştirilmesi ile insan kaynağı konularında Net Call Center’a hizmet sundu. Yoğun çalışmalar sonucunda, Net Call Center’ın Ankara lokasyonundaki 70 seat’lik kapasitesi sadece iki ay içinde 100 seat ilavesi ile 170’e ulaştı ve sonrasında da 360’a yükseldi.
Sektörün iki katı büyüyecek
İş hacmindeki artışa paralel olarak İstanbul lokasyonunda da faaliyete geçme kararı alan Net Call Center, bu aşamada, 2009 yılının sonunda Procat tarafından kurulan ve yoğun talep nedeniyle geçtiğimiz aylarda şirketleştirilen Call Center Hotel’in (CCH) olanaklarından yararlandı. CCH’nin sunduğu hazır teknolojik altyapıyı kullanarak 40 seat ile İstanbul’daki ilk operasyonuna başlayan Net Call Center, 15 gün içinde ikinci operasyonuna başlayarak CCH’deki seat kapasitesini 100’e yükseltti.
Ankara lokasyonunda şu an 360 olan seat kapasitesini 2011 sonunda 500’e yükseltmeyi hedeflediklerini vurgulayan Net Call Center İcra Direktörü Gökhan Poyraz, şirketin 2013 sonu hedefinin ise 800 ile 1000 arasında seat kapasitesine ulaşarak çağrı merkezi sektörünün liderleri arasında bulunmak olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bu rakamlara baktığımızda, sektör yüzde 25 büyürken Net Call Center için minimum yüzde 50 oranında büyüme öngördüğümüzü söylemek mümkün. Sektörün iki katı büyüme yönünde bir hedef koymak elbette çok önemli ve sorumluluk isteyen bir durum. Biz bu durumun ve sorumluluğumuzun farkında olarak, Procat ve CCH’nin değerli destekleri ile yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz.”
İstanbul’daki merkezi Call Center Hotel oldu
Procat’in sunduğu danışmanlık ve altyapı hizmetlerinin ardından Ankara lokasyonunda yakalanan verimlilik artışının Net Call Center’ı İstanbul lokasyonunda da hizmet vermek için motive ettiğini ifade eden Gökhan Poyraz sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurulduğu günden itibaren sadece Ankara’da faaliyet gösteren ve büyümekte olan bir şirketin İstanbul’da da kısa sürede hizmete geçmesi, uzun ve çok yorucu bir süreç olarak düşünülebilir. Oysa bu süreç bizim için bu şekilde işlemedi ve her şey düşündüğümüzden çok daha kolay ilerledi. Dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan ‘çağrı merkezi oteli’ konsepti CCH’nin hazır teknolojik altyapısı sayesinde, ihtiyacımız olan tüm sistemleri kullanıma hazır olarak bulduk.”
Net Call Center İcra Direktörü Gökhan Poyraz, CCH’nin sabit bir hizmet paketi sunmuyor olmasının, tamamen ihtiyaçlar doğrultusunda özelleştirilebilen esnek bir hizmet yapısına sahip olmasının önemli avantajlar sağladığının altını çizerek, “İstanbul’daki ilk operasyonumuza başladıktan 15 gün sonra ikinci operasyonumuza başladık. Bu durumda seat kapasitemizi artırmamız gerekiyordu. CCH’yi kullanıyor olmamızın avantajları bu aşamada da devreye girdi ve 40 olan seat kapasitemizi çok kısa bir süre içinde ve sorunsuz bir şekilde 100’e yükselttik. Tüm süreçler boyunca Procat ve CCH ile birlikte tam bir takım çalışması sergilediğimize inanıyorum. Bu takım çalışması ile elde ettiğimiz rekabet avantajını en iyi şekilde değerlendirerek, Net Call Center’ı çağrı merkezi sektörünün önde gelen şirketlerinden biri yapacağız” diye konuştu.
Net Call Center’ın çağrı merkezi sektöründe emin adımlarla yürüyerek büyümesini hız kesmeden sürdürmesinden dolayı duydukları mutluluğu dile getiren Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı ise şunları söyledi: “Procat olarak, stratejik iş ortağı olduğumuz, beraber yürüdüğümüz şirketlerle kader birliği yaptığımızı düşünüyorum. Biz kazancımızı iş ortaklarımızın işlerini büyütmelerinden sağlıyoruz. Bu kapsamda değerlendirildiğinde, Net Call Center’ın kaydettiği ilerleme ve büyüme başarısı bizi son derece mutlu ediyor. Yakın bir gelecekte Net Call Center sektörümüzün en büyük şirketlerinden biri haline geldiğinde de tüm gücümüz, inancımız ve deneyimimizle yanında olmayı sürdüreceğiz.”