Postal Address:

Kar Sok. No:19, Odunpazarı/Eskişehir

Anadolu Çağrı Merkezi

Anadolu Çağrı Merkezi, Kasım 2009’da kurularak Çağrı merkezi sektörüne güçlü bir adım atmıştır.

Çağrı merkezi hizmet maliyetlerindeki artış sebebi ile Çağrı merkezi hizmeti sunan firmalar bu hizmetin daha uygun koşullarda sağlanabileceği illere yönelmektedir. Maliyet odaklılığın yanı sıra sosyal sorumluluk bilinci ile hareketi ilke edinen AÇM bu yöndeki yatırımlarını 480 seat kapasite ile Eskişehir’de gerçekleştirmiştir.

Açm, Procat Danışmanlığında Emin Adımlarla İlerliyor

Procat’tan A’dan Z’ye komple danışmanlık hizmeti alan Anadolu Çağrı Merkezi, Call Center Hotel ile yatırım maliyetlerini minimize etmeyi başardı.

Başarı hikayesini okumak için tıklayınız

Açm, Procat Danışmanlığında Emin Adımlarla İlerliyor

 Procat’tan A’dan Z’ye komple danışmanlık hizmeti alan Anadolu Çağrı Merkezi, Call Center Hotel ile yatırım maliyetlerini minimize etmeyi başardı. 
Procat ile yaptığı stratejik iş ortaklığı sayesinde ilk yatırım maliyetini minimize eden Anadolu Çağrı Merkezi, Eskişehir ve İstanbul’da toplam iki lokasyonda 1000 koltuk kapasitesine ulaştı. Eskişehir’de büyük ölçekli bir altyapı kuran şirket, İstanbul’da ise Procat bünyesindeki Call Center Hotel’de hizmet veriyor.  Kurulum sonrası aldığı komple destek ile hızla aksiyon alarak ana işine odaklanan çağrı merkezi, pazarda emin adımlarla yürüyerek, büyümesini sürdürüyor. Anadolu Çağrı Merkezi,  kurulum aşamasında; projelendirmeden uygulamaya kadar tüm süreçlerinde Procat’le hareket etti.
Eskişehir’in sahip olduğu genç nüfusu ve yetişmiş insan gücü kalitesi ile çağrı merkezi yatırımı için ideal bir kent olduğunu belirten Anadolu Çağrı Merkezi Kurucusu Mehmet Zeytinoğlu “Procat danışmanlığında 200 İstanbul 800 Eskişehirde olmak üzere toplam 1000 koltuk kapasitesi ile yola çıktık. Tüm bu süreçte Procat’ten aldığımız hizmet ile rakiplerimizin arasından sıyrılarak, çok hızlı yol aldık. Bu kadar kısa sürede artan bir ivme ile büyümemizde Procat’in katkısı oldukça fazla” dedi.
Yatırım maliyetleri minimumda
Uzun yıllar madencilik, otomotiv, akaryakıt sektörlerinde üst düzey yöneticilik görevi üstlenmiş Mehmet Zeytinoğlu tarafından hayata geçirilen çağrı merkezi, digital TV, telekom, turizm, lojistik ve sağlık olmak üzere birçok farklı sektörden müşterilerine hizmet sunuyor.  Anadolu Çağrı Merkezi, Procat ile yaptığı stratejik iş ortaklığı sayesinde ilk yatırım maliyetini minimize etti. Kurulum sonrası aldığı komple destek ile hızla aksiyon alarak ana işine odaklanan çağrı merkezi, pazarda emin adımlarla yürüyerek, büyümesini sürdürüyor.
İstanbul merkezi Call Center Hotel
2011 yılı sonuna kadar İstanbul’daki kapasitesini 500 koltuk üzerine ulaştırmayı planlayan Anadolu Çağrı Merkezi,  sektördeki ilk 5 firma arasında yer alarak, pazardaki konumunu güçlendirmeyi amaçlıyor.
Dış kaynak çağrı merkezi hizmeti sunan firmalar, genelde İstanbul’u merkez üssü olarak atayıp daha sonra Anadolu’da yatırım yapmayı ve ofis açmayı seçerken;  Anadolu Çağrı Merkezi, İstanbul’da Procat bünyesindeki Call Center Hotel’de faaliyet göstermeyi tercih etti.  Böylece yatırım maliyetlerini minimum seviyede tutan firma, oprasyonel verimliliğini arttırmayı da başardı. Ağırlıklı olarak outbound hizmet veren Anadolu Çağrı Merkezi, İstanbul Kavacık’taki Call Center Hotel’de 200 koltuk kapasitesi ile çalışmalarını sürdürüyor.  Call Center Hotel ile  (CCH) uzun vadeli olarak çalışmayı hedefleyen Anadolu Çağrı Merkezi, tüm ihtiyaçlarını en efektif koşullarda sağlıyor. Bu sayede müşteri memnuniyetini de artıran AÇM, elde ettiği avantajı rekabet gücüne dönüştürebiliyor. Anadolu Çağrı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zeytinoğlu CCH ile çalışmalarının özellikle pazara giriş ve adaptasyon sürecini kısalttığını ifade ediyor ve şunları söylüyor: “İşin fizibilitesi, strateji ve yatırım tarafını Procat ile birlikte planladık. Bu, hata yapma ihtimalimizi ortadan kaldırdı. Önümüzdeki dönemde çağrı merkezi pazarında verilen standart hizmetlerin dışına çıkmayı hedefliyoruz.  Procat’in çağrı merkezi konusundaki tecrübeleriyle yolumuza devam edeceğiz.”
CCH’ den aldıkları destek ile bir çağrı merkezinde olması gereken tüm yetkinliklere sahip olduklarını ifade eden Mehmet Zeytinoğlu, “İstanbul lokasyonumuzda yeni sistemlere yatırım yapmak yerine CCH’nin altyapısını kullanıyoruz. Mevcut personelimiz ile 7 / 24 destek aldığımız bu yapı, İstanbul’da her iki yakadan erişimi son derece  kolay bir noktada, Kavacık’ta hizmet veriyor. Call Center Hotel, son teknolojilerle donatılmış hemen kullanıma hazır yapısı, yemekhane, teras, eğitim salonları, dinlenme ve eğlence alanları gibi artıları ile bizim ihtiyaçlarımızı tam olarak karşılıyor.  Üstelik bu yapıda iş akışlarında katma değer yaratan yeni hizmet ve ürünler ile sürekli destekleniyoruz. Ekstra esneklik gibi avantajlar elde ediyoruz. Anadolu Çağrı Merkezi ve Procat her süreçte yan yana gidiyor. Bunu bir ralli gibi düşünebiliriz. Procat bize  Co-pilotluk yapıyor” diyor.