Basında Speechouse

Chatbot Nedir? Call Center Life - Mart 2017

Bundan 10 yıl kadar önce iPhone’un hayatımıza girmesi ile birlikte, dokunmatik ekranlı telefonlar ile bankacılık işlemleri yapmaya, birbirimize mesajlaşma araçları üzerinden GSM data hatları kullanarak fotoğraf/video göndermeye, lokasyon göndermeye başlamıştık. Şimdi sıra kurumlarda ve çağrı merkezi dünyasında bu anlamda ciddi bir dönüşüm rüzgarı esiyor.

Bankanız Sizinle Konuşuyor - Platin Şubat 2017

Gelişmiş ses teknolojileri alanında hizmet veren Speechouse, Türkiye’nin lider bankalarından Garanti Bankası ile güçlerini birleştirerek ses teknolojisi servisi ile bankacılık işlemlerinin konuşularak yapılabildiği ve Türkiye’de bir ilk olan mobil işlem asistanı MİA’yı hayata geçirdi. 350 bin aktif kullanıcı ile Türkiye’nin en çok kullanılan bot uygulaması MİA hakkında bilgi almak için Garanti Bankası Şubesiz Bankacılık Birim Müdürü Deniz Güven ve Speechouse CEO’su Tarkan Ersubaşı ile bir araya geldik….

shutterstock_226560994-min

Garanti Bankası’nın Cep Şubesi’nde işlemler “sesle” Computerworld - Aralık 2016

Garanti Bankası, MİA ile yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Gelişmiş ses teknolojileri konusunda birçok projeye imza atmış olan Speechouse, Garanti bankası ile olan iş birliğini bir adım ileri taşıdı. Banka, cep şubesinde yapılan sesli işlemlerde Speechouse ses teknolojilerinden faydalanıyor.

mia_bb_konsept

Garanti'den bir ilk: Mobil bankacılık dile geldi Türkiye Gazetesi - Aralık 2016

Gelişmiş ses teknolojileri konusunda birçok projeye imza atmış olan Speechouse, Garanti bankası ile olan iş birliğini bir adım ileri taşıdı. Garanti Cep kullanıcılarına hizmet veren Speechouse desteği ile geliştirilen Mobil işlem Asistanı (MİA) müşterilerin sorularına anında cevap veriyor.

Tarkan Ersubaşı: "Türk insanı ses imzası teknolojisini çok sevdi" Stuff - Temmuz 2015

Teknolojinin gelişimi ile birlikte hatırlamak zorunda kaldığımız şifre ve parolalar artıyor. Çağrı merkezlerinde de şifrelerle, parolalarla zaman kaybetmemizi engelleyen ve bizi sesimizden tanıyarak daha güvenli olan ses imzası sistemi ile ilgili detayları öğrendik. Hepimizin mutlaka çağrı merkzine işi düşmüştür. Çok fazla vakit kaybettiren çağrı merkezlerini, ses biometrisi ile birlikte hızlandırmayı ve kolaylaştırmayı amaçlayan Speechhouseun CEO’su Tarkan Ersubaşı ile kullandıkları sistem üzerine konuştuk.

call steering

İmzanızı Sesinizle Atın - 24 Saat Gazetesi Temmuz 2015

Günümüzde tüketiciler için en önemli konuların başında artık güvenlik geliyor.Dijital teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanıcılar işlemlerinin birçoğunudijital kanallardan gerçekleştiriyorlar. Speechouse; konuşma tanıma, konuşmacı doğrulama, metni sese dönüştürme ve doğal konuşma algılama yoluyla yönlendirme gibi ileri ses teknolojilerini kullanarak kullanıcıların ve firmaların hayatını kolaylaştırıyor.

speech_house

Tarkan Ersubaşı / Speechouse Genel Müdürü Zamazingo Dergisi - Mart 2015

2006 yılından beri ses teknolojilerinde fark yaratmayı hedefine yerleştiren Speechouse. aynı zamanda Nuance Communications’ın da Türkiye partneri. Ses imzası ve Akıllı Çağrı Yönlendirme gibi hizmetler sunan Speechouse’un gelecek planlarında kurumsal web sitelerini daha fazla kullanıcı dostu haline getirmeyi hedefleyen yenilikler de var. 

Sigortacıya terzi usulü çağrı merkezi çözümü Akıllı Yaşam Dergisi - Şubat 2015

İsteyene anahtar teslim çağrı merkezi kuruyor, isteyeni 2 bin koltuklu otel’de konaklatıyorlar. Dünyanın en gelişmiş ses tanıma teknolojisiyle çağrı merkezlerinde geçen süreleri minimuma indiriyorlar… Sigorta, müşteri hizmetlerinin, müşteri memnuniyetinin en önemli olduğu sektörlerden biri. Müşteri hizmetleri ve müşteri memnuniyeti deyince de akla ilk olarak şirketlerin çağrı merkezleri geliyor.

tasarım danışmanlığı ve kurulum

Çağrı Merkezi Teknolojilerine Derinlemesine Bir Bakış - Bilgi Çağı Ocak 2015

İletişim teknolojilerinin hayatımıza kattığı iş alanlarından biri olan çağrı merkezleri, sunduğu potansiyelin büyüklüğü yanında tüketiciler tarafından kimi zaman “çok fazla arıyorlar” eleştirisiyle de karşılaşabiliyor. Hem bu sorunun aşılması hem de yeni hizmet seçeneklerinin sunulmasında çağrı merkezi teknolojileri kritik rol oynuyor. Biz de bu sayıda, bu konuyu, çağrı merkezleri ve teknoloji ilişkisini ele aldık.

Tele.com.tr_TE_Ekim

Tarkan Ersubaşı: "Sektörümüz Büyürken Potansiyel Sorunlarıyla da Baş Etmeye Çalışıyor" Call Center Life - Kasım 2014

2013 yılı sonunda 2014 yılı için öngörülerimde hem 2014’ün hem de bundan sonraki her yılın daha zor olacağını belirtmiştim. Bunun en önemli nedeni sektörümüzde başlayan ve süregelen değişim. Değişim bugünden yanna olmuyor, bu bir süreç ve bu süreç içinde sektörümüz büyürken potansiyel sorunlarıyla da baş etmeye çalışıyor. Bunların başında yüksek turnover, riskli meslek kategorisinde yar almamız geliyor.

Procat, Speechouse ve Call Center Hotel 10. Çağrı Merkezi Fuarı'nda yeni hizmetlerini tanıttı - Telepati Telekom Kasım 2014

Speechouse ve Call Center Hotel ile Türkiye’deki sektör temsilcilerini dünyadaki eğilim ve yeniliklerle buluşturan 10. İstanbul Çağrı Merkezi Konferansı ve Fuarı’nda yeni hizmetlerini tanıttı.

Procat, çağrı merkezlerine teknoloji desteği veriyor - 24 Saat Gazetesi Kasım 2014

Kendinizden biraz bahseder misiniz?

1991 yılında EGE Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, iş hayatına ilk adımım 1991 yılında ITD şirketinde oldu. ITD’de Türkiye, Doğu Avrupa ve Ortadoğu’da ses ve işlem otomasyonu ile ilgili projelerin gerçekleştirilmesi ve yönetilmesinde rol aldım. Türkiye’de finans ve telekom sektörlerinde ilk IVR ve CTI uygulamalarının hayata geçirilmesi görevlerinde bulundum.

Çare ses hızıyla geldi Türkiye Gazetesi - Eylül 2014

Geliştirdiği ses çözümleriyle çağrı merkezlerinde bekleme süresini 30-40 saniye daha azaltan Speechouse, firmaların 45 saniye sınırını aşmalarını engellerken, tüketicilerin de fatura şoku yaşamasının önüne geçecek. Dünyanın en önemli ses teknolojileri şirketi Nuance’ın Türkiye’deki temsilcisi Speechouse, geliştirdiği çözümlerle çağrı merkezlerinde uzun konuşma ve bekletme süresinin önüne geçiyor. Bekledikleri her dakika için 15 kuruş ödeyen tüketiciler ise sürpriz fatura şoku yaşamayacak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (ВТК), iki yıl önce aldığı kararla çağrı merkezlerini arayanların ana menüde 45, alt menüde 20 saniyeden fazla bekletilemeyeceği şartını getirdi. Ancak uygulama pratikte beklendiği gibi gerçekleşmedi.

Kurumsal Verimlilik Bütünü Çağrı Merkezinde - BT Haber Eylül 2014

Çağrı merkezleri kamu dahil tüm sektörlerde yayılırken, müşterilerin beklentileri ile gelişim sergiliyor. Ülke bütününde önemli bir istihdam fırsatı oluşturan sektörün önündeki en önemli pürüz ise istihdam teşviklerindeki sınırlama. Çağrı merkezleri kurumlar için “Müşteri Hizmetleri” yelpazesi altındaki en önemli unsurlardan biri. Bu yapıda sunulan başlıca hizmetlere bakıldığında danışma, şikayet yönetimi, üyelik, randevu hizmetleri, sadakat programı, tele satış, tele pazarlama, kampanya yönetimi, tahsilat yönetimi, teknik destek, satış sonrası destek hizmetleri görülüyor.

iGaranti’de artık işlemler de “konuşarak” yapılıyor - Telepati Telekom - Ağustos 2014

Mobil bankacılığa bir yenilik daha katan Garanti Bankası’nın android ve İOS platformlarda sunduğu iGaranti uygulaması, geliştirilen Sesle Yönet özelliğiyle, uygulama içinde gezinmenin yanı sıra bazı işlemlerin de baştan sona ses komutuyla yapılmasını sağlıyor. Zamanı etkin kullandıran İGaranti uygulaması. iOS platformlarda; kullanıcı bakiye ve kart limiti sorgusu, döviz alış ve satış, para transferi taleplerini sesle gerçekleştirebilme imkânı sunuyor, işlemlerin, yakın zamanda Android platformlardaki Sesle Yönet özelliğine de taşınması planlanıyor.

Etkileşimli sanal asistan neler yapabiliyor? Platin - Ağustos 2014

Procat’in ‘etkileşimli sanal asistan’ adı verilen ve doğal konuşmayı bulut üzerinden sağlayan çözümüyle, konuşmanın içeriğini ve amacını anlayarak ilgili işlem formunu doldurmak, yapılacak işlemi, ulaşılan menünün adını veya menü içerisindeki metni müşteriye okumak, hatta işlemin kendisini gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Çağrı merkezi sektörü, büyüme potansiyeli ve yarattığı istihdam olanağıyla oldukça dinamik bir yapıya sahip. “Bugün sektördeki çalışan sayısı 74 binin üzerinde ve 3 yıl sonra bu sayının 100 bin civarında olacağı tahmin ediliyor” diyen Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı, çağn merkezi sektörüne yönelik verileri şu şekilde aktarıyor: “Pazarın ekonomik büyüklüğü ise şu an 1.43 milyar dolar seviyelerinde.

“Teknoloji, insan kaynağını daha verimli kullanmak için bir araç" - BT Haber - Haziran 2014

Çağrı merkezi sektörünün farklı alanlarında hizmet sunan Procat, CCH ve Speech House şirketlerinin CEO’su olan Tarkan Ersubaşı, “Sektörde insan kaynakları da teknoloji yatırımları da verimli değerlendirilmeli” dedi. Çağrı merkezi sektöründe farklı alanlarda ileri teknoloji ve hizmet sunan Procat, CCH ve Speechouse şirketlerinin CEO’su olan Ersubaşı, sektörün ihtiyaçlarını gelişen teknolojilerin kullanımını değerlendirdi. 10 yıldır stratejik danışmanlık hizmeti veren Procat; süreç, teknoloji, insan kaynakları stratejilerinde şirketlere yön gösteriyor.

Interaction Recorder

Yeni çözümlerle hayatı kolaylaştırıyor- Ekonomist - Ağustos 2014

Ses teknolojileri üzerinde uzmanlaşan Speechouse, bugün hem Türkiye’de hem de dünyada fark yaratan bir konumda bulunuyor. Şirket, çağrı merkezi, müşteri ilişkileri gibi çözümlerinin yanında bulut tarafında da hizmet veriyor. 2014 yılında mobil uygulamalar tarafında yaptığı yatırımlarla da hem müşterilerinin hem de paydaşlarının hayatını daha da kolaylaştırmaya hazırlanıyor.